biuro tlumaczen

Biuro tłumaczeń – jak wygląda praca tłumacza?

Biuro tłumaczeń zazwyczaj współpracuje z wieloma tłumaczami tzw. freelancerami, aby w swojej ofercie mieć jak najwięcej możliwych języków obcych. Jesteście ciekawi jak wygląda taka praca? O której musi wstawać tłumacz? Czy się stresuje? Czy jego praca jest dla niego satysfakcjonująca? Poniżej postaramy się pokrótce opisać codzienność tłumacza!

Biuro tłumaczeń wzywa… … najczęściej już od samego rana.

Dlatego tłumacze muszą zazwyczaj wstawać w miarę wcześnie, aby możliwie szybko zebrać wszystkie zlecenia. Biura tłumaczeń w tym momencie otwierają wszystkie maile z wczoraj i zaczynają kontaktować się ze swoimi tłumaczami, aby maksymalnie prędko podać im prace do rąk. Tłumacze muszą też w miarę szybko wstać jeśli jest to dzień oddania konkretnego tekstu. Wtedy też nanosi się ostatnie poprawki na swoje teksty, jeszcze przed samą wysyłką do klienta.

Dyspozycyjność ciągła

Tłumacz musi cały czas być blisko telefonu czy komputera, aby być w kontakcie w sprawie nagłego ekspresowego tłumaczenia. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale jeśli firmie zależy na zdobyciu dużej ilości klientów, to musi dopasowywać się do wymagań panujących na rynku. Dlatego sam tłumacz też musi mieć dostęp do Internetu. Uciążliwe? Pewnie tak, ale do każdego zawodu można się przyzwyczaić.

Tłumaczenia są też ustne

W takim momentach biuro tłumaczeń wysyła swojego tłumacza do danej siedziby, w której jest on potrzebny. Trzeba być trochę wcześniej niż zaczyna się cała debata, prezentacja czy szkolenie. Tłumacz musi się usadowić, zająć swoje miejsce w pomieszczeniu i przygotować. Czasami trzeba tłumaczyć od 4 do 8 godzin z rzędu, dlatego w tym momencie można się zmęczyć nie tylko psychicznie ale i fizycznie.

Satysfakcjonujące?

Jak najbardziej. Chociaż nie co dzień tłumacz widzi efekty swojej pracy. Jednak podpisane umowy, nowe zamówienia, widok przetłumaczonych stron internetowych, czy własne teksty w gazetach popularnonaukowych napawa tłumacza ogromną dumą i samozadowoleniem.

Polecamy: https://angielskiprzezsztuke.pl