Nauka samodzielna czy z nauczycielem?

Braki w angielskim można uzupełnić samodzielnie lub skorzystać z zajęć indywidualnych u wybranego nauczyciela. Która opcja jest lepsza? Zdecydowanie trzeba skupić się na tej, która może przynieść lepsze rezultaty w odpowiednio krótkim czasie. Oprócz nauczycieli i korepetytorów można rozważyć też szkoły językowe – tłumaczy ekspert ze szkoły językowej www.angielskiprzezsztuke.pl.

Kto może uczyć się samodzielnie?

Przy tak dużej liczbie fajnych możliwości nauki języka angielskiego w Opolu, tak naprawdę nikt nie musi uczyć się sam. Nauczycieli oraz miejsc w szkołach językowych nie brakuje. Gdy mimo to osoba decyduje się na samodzielną naukę, na pewno ma wystarczająco silną wolę, by regularnie i w sposób uporządkowany przyswajać wiedzę. Bez regularności trudno mówić o jakichkolwiek wynikach. Czasami jest to też metoda na pewną oszczędność.

Wybór nauczyciela

Dla większości osób lepszym wyborem będzie nauczyciel. Ustalenie spotkań z nauczycielem dwa lub trzy razy w tygodniu pozwoli wypracować schemat i dobry nawyk. Dwa-trzy spotkania to optymalna ilość, żeby coś z nich wynieść a jednocześnie mieć jeszcze sporo czasu na inne aktywności, oraz oczywiście na odpoczynek. Nauczyciel od angielskiego w Opolu może docierać do ucznia lub zapraszać go do siebie do domu, ewentualnie wyznaczyć spotkania w placówce, w której uczy. Spotkania mogą być indywidualne bądź grupowe.